Tanvaldský Špičák

Rozhledna na výrazném vrchu Tanvaldský Špičák (831 m.n.m.) byla postavená roku 1909 a o rok později byla přistavena turistická chata s restaurací. Dnešní podoba objektu je z roku 1930. Vyhlídková věž nad chatou je vysoká 18 metrů a vyhlídková plošina je ve výšce 14 metrů. K výhledu je nutné vystoupat 69 schodů, odměnou je nádherný kruhový výhled na Jizerské hory, Krkonoše, Černou Studnici, Ještědský hřeben a města rozkládající se v údolí pod vrcholkem. K rozhledně na vrcholu Špičáku se pohodlně dostanete lanovkou z obce Jiřetín pod Bukovkou. Vrcholová stanice sedačkové lanovky stojí přímo u rozhledny. Z Jiřetína vede na vrchol také zelená turistická značka. Vedle rozhledny je otevřena restaurace a občerstvení SKI CHATA. Tanvaldský Špičák je jedním z největších středisek zimních sportů v Jizerských horách.
Provozní doba: Červen, červenec a srpen – celý týden (mimo pondělí), 10:00 – 17:00 Září a říjen – víkendy a svátky, 10:00 – 17:00 Při celodením dešti je rozhledna zavřena. Kontaktní telefon: 604 271 437 – možnost domluvy vstupu na rozhlednu i mimo běžné otevírací hodiny (pro skupiny).
Vstupné: 25,- Kč dospělí, 15,-Kč děti 5 – 15 let, senioři a ZTP, 10,- Kč základní a mateřské školy.

Virtuální prohlídka

Příspěvek byl publikován v rubrice Rozhledny a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.