Černá studnice

Kamenná rozhledna Černá Studnice s turistickou chatou na nejvyšším vrchu Černostudničního hřebene (869 m.n.m.) byla postavená roku 1905. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 26 m. Nahoru vede celkem 91 schodů. Prosklenými dveřmi vstoupíte do čtyřech ochozů věže z kterých budete mít výhled na celý Jablonec, asi tři čtvrtiny Liberce, celý Ještědsko-kozákovský hřbet, významné části Jizerských hor a Krkonoš a dále také Český ráj s Troskami, Bezdězem a Ralskem.
Otevírací doba: St-Ne 10-22 hod., během prázdnin Po-Ne: 10-22 hod. Informace o rozhledně lze získat v restauraci pod věží, která je otevřena po celý rok.

Vstupné je: dospělí 30 Kč, děti 10-18 let 10 Kč, děti do 10 let zdarma. Jako vstupenku dostanete kruhovou pohlednici. Je-li rozhledna zavřená, částečný výhled lze získat z 50m vzdálené skály, která byla již v roce 1885 upravena na vyhlídkový prostor. Nedaleko chaty se také nachází zbytky malé botanické zahrady. Na Černou Studnici se dá dojet autem z obce Dolní Černá studnice. Na kole nebo pěšky se na rozhldenu dostanete prakticky ze všech stran.

Virtuální návštěva

Příspěvek byl publikován v rubrice Rozhledny a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.