Bramberk

Rozhledna Bramberk je jednou z typických rozhleden v Jizerských horách. Původní dřevěná rozhledna se tyčila na lučanským údolím již od roku 1889. Dnešní žulová rozhledna byla postavená roku 1912 na vrchu Bramberk na postranním výběžku Maxovského hřebene. Pod rozhlednou se krčí turistická chata s hospůdkou z roku 1892.Rozhledna je 21 m vysoká a pokud rozhodnete zdolat jejích 87 dřevěných schodů, rozhodně nebudete litovat. Z rozhledny budete mít překrásný kruhový výhled, jak na blízké Jizerské hory a Krkonoše, tak i na protilehlý Černostudniční hřeben a celé město Jablonec nad Nisou. Rozhledna Bramberk je přístupná po silnici od Horního Maxova. Místo je významnou křižovatkou turistických cest. Na vrchol Bramberku vede 8 značených cest, které skýtají mnoho možností kombinací pěších výletů. V létě jsou okolní terény vhodné  i k jízdě na kole. V zimě jsou v okolí dobré podmínky pro lyžování.
Otevírací doba: O prázdninách každý den, v měsících květen, červen, září o víkendech a svátcích. Po dohodě pro větší skupiny možné domluvit návštěvu mimo uvedenou dobu. Zimní provoz se omezuje z bezpečnostních důvodů na předem připravené akce. V případě nepříznivého počasí je rozhledna uzavřena. Aktuální provoz na stránkách města Lučany nad Nisou.

Mapa

Příspěvek byl publikován v rubrice Rozhledny a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.